Lidé

Zakladatelé – Manažerský tým

Petr Kotal, Ph.D., DSc.

CEO

Petr se dlouhodobě pohybuje v exekutivě mezinárodních korporací s 15 lety zkušenostmi v výzkumu a vývoji v Procter & Gamble. Účastnil se zásadních akvizic P&G jakými byl Gillete a Wella. Kromě své korporátní kariéry je Petr se svými více než 50 výzkumnými články v peer review periodiky po 20 let intenzivně zapojený v akademického oblasti. Je keynote speaker na inovačních akcích a zakladatel několika start-upů v biotechnologických inovacích. Petr je držitelem titulů v biochemii a biologii na Karlově univerzitě. Je autorem několika mezinárodních biotechnologických patentů, přičemž jeden z nich byl využit při léčbě prezidenta Ukrajiny po otravě dioxiny.

Petr Kotal, Ph.D., DSc.

petr.kotal@innocrystal.com

Veronika Ingrová

MANAŽER SPOLEČNOSTI – MARKETING

Veronika je manager společnosti v oblasti marketingu. Snaží se vytvářet maximální pracovní komfort zde sídlících firem. 

Mimo jiné je také učitelkou jógy, zajímá se o oblast fyzioterapie a hudebního managementu.

V současné době je Veronika na mateřské dovolené.

Veronika Ingrová z InnoCrystal Praha

Veronika Ingrová

veronika.ingrova@innocrystal.com
+420773031230

Advisory Board

James J. Collins
Profesor Biomedicínského inženýrství na Bostonské univerzitě a zakládající člen Wyssova Institutu Harvardovy univerzity

James J. Collins je Profesor Biomedicínského inženýrství na Bostonské univerzitě a výzkumníkem podpořeným Lékařským institutem Howarda Hughse (Howard Hughes Medical Institute Investigator), druhou nejbohatší nadací pro lékařský výzkum na světě. Mezi 319 takto podpořenými výzkumníky je v současnosti 17 laureátů Nobelových cen. Je jedním ze zakladatelů nově vznikajícího oboru syntetické biologie a průkopnickým vědcem v oblasti systémové biologie, ve které dosáhl zásadních objevů v oblasti působení antibiotik a vzniku resistence na antibiotika. Kromě profesorského působení na Bostonské univerzitě je Jim William F. Warren Distinguished Professor a vedoucí Centra syntetické biologie. Je také stěžejním zakládajícím členem Wyssova Institutu pro biologií inspirované inženýrství Harvardovi univerzity a hostujícím profesorem na katedře systémové biologie Harvard Medical School. Profesor Collins byl v průběhu let angažovaný v množství start-up firem a jeho objevy a technologie byly licencovány několika společnostmi z oblasti biotechnologie a medicíny.

James J. Collins

Georges Haour
Profesor inovačního managementu na IMD Business School v Lausanne

Georges Haour je profesorem inovačního managementu na IMD ve Švýcarsku. Spolupracuje s Univerzitou v Cambridge; působí jako poradce společnostem v oblasti podnikatelské inkubace (efektivního managementu inovačního procesu a komercionalizace nových technologí) a technologického transferu. Přestože se George narodil a vyrostl v Lyonu ve Francii tak své PhD v Chemii získal na Univerzitě v Torontu v Kanadě. Následně nastoupil k Battelle, největší světové neziskové výzkumné a vývojové organizaci s více než 22 tisíci zaměstnanci, kde po devět let jako manažer vedl 35 business jednotek uskutečňující inovační projekty ve prospěch společností v Evropě, Japonsku a USA. Má na kontě 8 patentů a čtyři publikované knihy – poslední s názvem Od vědy k businessu („From science to business” viz www.sciencetobusiness.ch) V současnosti pracuje na nové knize Inovace v Číně (“Innovation in China”).

Georges Haour

Luděk Chvostka Sr.
Partner, White & Case in Prague

Luděk Chvosta Sr. byl velice nápomocný v instruování zásadních milníků nutných pro zbudování Pražského inovačního centra. V jeho práci v advokátní kanceláři White & Case in Prague, firmě s celosvětovou působností nabízející komplexní právní a daňové poradenství nejvyšší kvality v rámci mnoha jurisdikcí založené na Wall Street v New Yorku v roce 1901, se Luděk Chvosta zaměřuje především na korporátní a obchodní právo, řešení sporů, M&A transakce, insolvence a restrukturalizace. V posledních 20 let působil jako poradce správních rad velkých mezinárodních firem a využíval více než 30 let zkušeností s působením v businessu a in-house poradenství, nejvyšším vedení v obchodní společnosti se sídlem v Torontu a pozice partnera v jedné z předních advokátních kanceláří. Pan Chvosta kromě zastupování klientů před soudy a v arbitrážních řízeních také radí klientům jak postupovat v jednání s veřejnou správou a rozličnými vládními agenturami.

Luděk Chvosta Sr.

Darren Ji
Global Head of Roche Partnering pro Asii a rozvíjející se trhy

Darren Ji významně přispěl k založení Pražského inovačního centra. Kromě klíčových inovačních rolí v korporacích Roche a Procter & Gamble založil Darren Ji dva mezinárodně úspěšné start-upy. NP Biosciences je špičková biotechnologická společnost poskytující tzv. humanizované myši, revoluční platformou, jenž podstatně urychluje výzkumnou fázi a vývoj nových způsobů léčby. Druhý start-up je Pharma Legacy, smluvní výzkumná organizace (CRO) sloužící farmaceutické a biotechnologické komunitě v preklinické farmaceutické oblasti. V rámci Roche se zaměřuje na internalizaci vedoucích inovativních subjektů na rozvíjejících se trzích především v oblasti personalizované medicíny.

Darren Ji

Jan Muehlfeit
Jan Muehlfeit, Chairman Europe Microsoft Corporation

 

Veterán oblasti Informačních a komunikačních technologií (ICT), s 21 roky zkušeností ve společnosti Microsoft. Mezi lety 1993-2000 zastával rozličné pozice v České/Slovenské pobočce, v období 2000-2005 ředitel pobočky firmy Microsoft pro region střední a východní Evropy (CEE). Viceprezident Microsoft’s Public Sector team pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA) v roce 2005, 2006 viceprezident EMEA Corporate & Government Strategy a později Chairman Europe, Microsoft Corporation. Jan Muehlfeit je předsedou European Action Group (EAG) se zaměřením na výchovu k podnikání, člen správní rady Junior Achievement Young Enterprise Europe (JAYE), spolupředseda European e-Skills Association a člen správní rady AIESEC a poradního orgánu Ovum. Jan Muehlfeit sloužil v poradních orgánech několika evropských vlád v oblasti ICT, národní konkurenceschopnosti a vzdělávání. Reprezentuje Microsoft v Transatlantic Business Dialogue (TABD) a jako poradce se účastní rozličných projektů World Economic Forum, OECD a Evropské komise. Jako jediný zástupce korporátní oblasti je člen EU High Level Group on the Modernisation of Higher Education. Je také členem správní rady Národního muzea. Vystudoval ČVUT v Praze a později prošel programy pro vedoucí pracovníky na Whartonu, LSE a Harvardu.

Jan Muehlfeit

Těšíme se na spolupráci s Vámi

Rádi Vás uvítáme v našem pražském inovačním centru

InnoCrystal s.r.o.
Inovační 122
252 41 Zlatníky-Hodkovice
Czech Republic

InnoCrystal s.r.o.
Inovační 122
252 41 Zlatníky-Hodkovice
Czech Republic